Jdi na obsah Jdi na menu
 


PELHŘIMOVSKÝ DENÍK

24. 6. 2011

Děti v Počátkách oslavily svůj svátek

 

skenovani0001.jpg

 

Počátky /FOTOGALERIE/ – Křemílek a Vochomůrka se v úterý stali hlavní atrakcí v Mateřském centru Lvíček v Počátkách.

Autor:
Alexandra Knapová

Maminky tam pro své ratolesti uspořádaly milou akci ke Dni dětí. Natěšené dětičky se nemohly skřítků z pařezové chaloupky dočkat. Když však přišli, byly dětičky lehce vyděšené. Po počátečních rozpacích se však osmělily a v doprovodu svých maminek se za pohádkovými bytostmi z mechu a kapradí vydaly pro sladkou odměnu.

„Křemílek s Vochomůrkou se s dětmi pozdravili a popovídali si s nimi. Také jsme si zazpívali a zahráli různé hry. Děti si mohly zaházet s míčky do krásné krabice, která byla ve tvaru Lvíčka. Toho má ve znaku právě naše centrum. Jsme rádi, že vše dobře dopadlo a dětem i maminkám se program líbil,“ řekla s uspokojením v hlase Lucie Bulíčková z mateřského centra.

Rodiče se v centru schází pravidelně každé úterý dopoledne. V průměru tam dochází okolo jedenácti maminek. „Snažíme se vždy vymyslet zajímavý program. Většinou to máme vždy k nějakému tématu. Když je v týdnu mezinárodní Den vody, tak my si povídáme o vodě a následně na toto téma i malujeme. Každý měsíc také pořádáme přednášky na konkrétní témata,“ přiblížila Lucie Bulíčková.

Maminky by do budoucna chtěly nabídku mateřského centra rozšířit. Odpolední program by rády otevřely i pro děti, které chodí do školek. Lucie Bulíčková vzápětí dodala, že centru se nyní podařilo získat příspěvek od města a sehnat sponzora. „Místní dětská lékařka Miroslava Přibylová nám poskytla sponzorský dar, za což jsme jí velmi vděčné. Přibudou nám nové stolečky a židličky pro děti. Také bychom rádi dokoupili kreslící tabuli a hlavně máme zájem o hudební nástroje pro děti,“ uzavřela Bulíčková.

 

http://pelhrimovsky.denik.cz/zpravy_region/20110601den_deti.html

skenovani0004.jpg

skenovani0005.jpg

skenovani0006.jpg

skenovani0007.jpg

skenovani0009.jpg

skenovani0010.jpg

skenovani0012.jpg

skenovani0011.jpg

skenovani0013.jpg

skenovani0014.jpg

 

 Více na

http://pelhrimovsky.denik.cz/multimedia/galerie/3036792.html?section=1,1

 

Náhledy fotografií ze složky PELHŘIMOVSKÝ DENÍK