Jdi na obsah Jdi na menu
 


O NÁS

 

322173ul1svytggs.gif

 

MC Lvíček o.s.

 

Občanské sdružení MC Lvíček bylo založeno v březnu 2011. Maminkám v Počátkách dlouho mateřské centrum chybělo. I když jsme měli projekt v hlavách, chyběly nám vhodné prostory pro jeho provoz. Otevřením nového multifunkčního kulturního zařízení se tento problém vyřešil. Díky podpoře Kulturního zařízení města Počátky získalo mateřské centrum zdarma prostory v klubovně č. 1 tohoto konstruovaného zařízení na Palackého náměstí 7. 

 

8. března 2011 jsme spustili provoz Dnem otevřených dveří. Maminky s dětmi dorazily v hojném počtu a od té doby fungujeme.

 

MC Lvíček je především určeno pro předškolkové děti a jejich doprovod a je otevřeno každé úterý od 9 – 11 hod.

 

Děti si zde mohou nejenom hrát s hračkami, ale také poznat jiné děti a vlastně poprvé zavítat do většího dětského kolektivu. Maminky na rodičovské uvítají „změnu prostředí“ a také setkání s dalšími maminkami, případně možnost  se něco zajímavého a nového dozvědět – ať už se to týká již proběhlých přednášek o první pomoci u malých dětí, výchově či typy na denní líčení, péči o vlasy, apod.

 

Děti si kromě hraní mohou společně s maminkami zazpívat známé i nové písničky, pochlubit se s oblíbenými říkadly nebo se naučit i nové říkanky, které se zpravidla vztahují ke stanovému tématu hrací dvouhodinovky. Vždy na děti čeká možnost výtvarného tvoření, kdy se i ti nejmenší (samozřejmě za pomoci maminek) mohou kromě malování zdokonalit ve stříhání, lepení či kreslení např. prstovými barvami.

 

Mateřské centrum se také aktivně účastní projektů Celé Česko čte dětem. www.celeceskoctedetem.cz

Zároveň se snaží i nejmenší děti zábavně seznámit s různými příležitostmi jako je Světový den vody či zdraví a také již zmíněným tvořením ozvláštnit svátky jakou jsou Velikonoce, Den matek či malým překvapením zpříjemnit Mezinárodní den dětí.

 

Vstupné pro nečleny MC Lvíček činí 30 Kč (bez ohledu na počet dětí). Pro členy je vstupné 20 Kč. Členem mateřského centra se může stát každá dospělá osoba, členský příspěvek na rok činí 200 Kč. Získané prostředky jsou výhradně určeny na financování provozu mateřského centra, především pak na nákup potřeb pro dětské tvoření, hudební aktivity a vybavení našeho „hracího koutku“.

 

Děkujeme všem sponzorům za věcné i finanční dary! Díky nim můžeme dětem zpříjemnit pobyt u nás v centru.

 

Při návštěvě mateřského centra jsou nutné přezůvky s sebou.

 

Stanovy mateřského centra jsou k nahlédnutí v prostorách MC Lvíček.

 

Najdete nás i na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/MC-Lv%C3%AD%C4%8Dek/115604995184525?ref=ts

 

Kontakt:         

Lucie Bulíčková - telefon: 725 055 828, email: bulickovi.pocatky@seznam.cz

Kateřina Burešová - telefon: 608 464903, email: rysava.k@email.cz

 

322173ul1svytggs.gif

Přijďte i s vaší ratolestí, těšíme se na vás!

Za maminky – Kateřina Burešová, Lucie Bulíčková

 

322173ul1svytggs.gif

 

6.9.2011 od 15 hodin jsme začali dnem otevřených dveří každotýdenní hrací odpoledne pro školkové děti v MC Lvíčku v Počátkách. Od března 2011 jsme měli hrací dopoledne pro děti, které do školky ještě nechodily. 

Nyní máme otevřeno vždy v úterý od 9-11 hodin.

Na začátku jsme nechali děti, ať si to u nás okoukají, pohrají si s hračkami. Potom jsme si s dětmi zazpívali i řekli nějaké říkanky. Ke konci naší dvouhodinovky jsme si i vyrobili sluníčka, které se dětem moc povedli. Celé odpoledne se neslo v duchu tématu „Vzpomínáme na prázdniny“.

 

Všechny děti byly odpoledne spokojené a doufáme, že k nám budou chodit pravidelně a přidají se ještě i další maminky s dětmi J

 

Lucie Bulíčková

322173ul1svytggs.gif